KALİTE ANLAYIŞIMIZ

İnşaatın her aşamasında, projelendirmeden, üretime, satıştan teslime kadar her aşamada arttırılabilir kalite anlayışımızla çalışıyoruz.

Detaylara verdiğimiz özeni, bilgiye verdiğimiz değer ile birleştirip daha yaşanabilir projelere dönüştürüyoruz.
Üretim Prensipleri

216 Yapı maksimum konforu en ekonomik koşullarda sunma prensibiyle hayata geçirdiği projelerin her aşamasında profesyonel ekiplerle işbirliği yapmaktadır. Mimari ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, çağın gereksinimlerine uygun projeler üretmektedir.
Teknik Detaylar

Güvenlik
Deprem Güvenliği

216 Yapı’nın üretim sürecinde, zemin araştırmalarından beton seçimlerine demir kullanımından marka seçimlerine kadar tüm ürünler teste tabi tutulduktan sonra, inşaat normlarına uygun bir şekilde üretim süreci başlatılır. Testlerin ve denetimin düzenliliği de 216 Yapı tarafından ayrıca denetlenir.
Yapı denetim firmaları ile ciddiyetle çalışılır.
İnşaatın her aşamasında maksimum güvenlik hedeflenir.
Her projenin zemin etüdü, tüm kriterleri ile değerlendirilmeden inşaat planlaması yapılmaz.

Yangın Güvenliği

216 Yapı projelerinin tüm noktalarında yüksek yangın güvenliği hedeflenmiştir. Açık unutulan gazlar için solenoid vanalar kullanılır. Bu vanalar gazı algıladığı anda otomatik olarak tüm dairenin gazını keser. Bu uygulamaya ek olarak yangın dedektörleri, sirenler, yangın dolapları, yangın söndürücüler ve yangın merdivenleri tüm projelerde standart olarak uygulanmaktadır.

Bu önlemlere ek olarak yangın anı simülasyonları yapılarak her projenin olası yangın anlarında asansör ve ortak alanların tepki kurguları tamamlanmış olarak teslim edilmektedir. Örneğin, asansörler yangın anında zemin kata gelerek kapıları otomatik açılır ve içerideki kişi tahliye edilir. Asansör çıkışları ile yangın merdivenlerinin mesafeleri yaşayanlar için en az risk düzeyinde planlanmıştır. Yangın anında projelerde yaşayan site sakinleri en az risk altında tahliye olmayı başarabilirler.
Örneğin, elektrik kablolamalarında tercih edilen markaların alev yürütmez kablo kaplamaları kullanmalarına özellikle dikkat edilmekte ve bu ürünler kullanılmaktadır.

Isı Yalıtımı

Binalarda en çok ısı kaybının olduğu yer olan camlarda üçlü ısı cam sistemi kullanılmaktadır.
Projelerin tamamında ses ve ısı yalıtımı en üst düzeyde planlanmaktadır.

Dış cephe ısı yalıtım levhalarında Alman Alsecco firmasının ürünleri kullanılmaktadır. Özellikle soğuk iklimler için üretim yapan Alseco ile dış cephelerde üst düzey ısı yalıtımı hedeflenmiştir. Böylece dünya standartlarına uygun olarak bina dış cephelerinde  ısı yalıtımı uygulanabilmektedir.

Döşemelerde 30 cm asmolen döşeme tercih edilerek ses ve ısı yalıtımı maksimize edilmektedir.
Yalıtımda hedefimiz maksimum verim ve ekonomik çözüm olmaktadır. Ekonomi hem üretim hem kullanım aşamasında minimize edilmektedir.
Blok Girişleri
Blok girişleri; 216 Yapı tarafından, dış cephe konseptine uygun olarak ve en güvenli şekilde tasarlanmaktadır.

Site Güvenliği
Projelerin tamamında 216 Yapı site güvenlik standartları uygulanmaktadır.
Her proje mümkün olduğunca tek giriş-çıkıştan yönetilir. Standart yüksek duvarlarda 216 Yapı mimari tasarımı ve güvenlik standartı uygulanır.
Tüm giriş-çıkışlar ve site içi ile çevre duvarları çok kanallı kamera sistemi ile 24 saat takip edilir ve kayıt altına alınır. Ayrıca site  içi güvenlik elemanları ile de düzenli olarak takip edilmektedir.
216 Yapı, çocuk odalarının camlarına çocuk kilidi koymaktadır. Alman Rota firmasının kapı ve cam kilitleri kullanmaktadır.

Site içi trafik
Site içi trafik proje ruhsatının izin verdiği ölçüde araç trafiğine (ambulans,itfaiye hariç) kapalı olarak tasarlanır. 216 Yapı'nın hedefi site içinde yaşayan aile, çocuk, hasta ve yaşlılar için daha ulaşılabilir yaşam alanları oluşturmaktır.

Otopark
Otoparklar mümkün olduğunca projenin altında ve kapalı olarak planlanmaktadır. Kapalı otoparklarda dairelere çıkış en kısa mesafede ve kolaylıkta sağlanmaktadır. Özellikle hasta ve yaşlıların kullanımı planlanarak kapalı otoparklardan asansörlere ulaşım hem en kısa, hem en kolay olacak şekilde planlanmaktadır.
Asansör
Tüm asansörler görme engelli vatandaşlarımız da düşünülerek onların kullanımına uygun tuş takımları ile donatılmaktadır.
Asansör kapı genişlikleri tekerli sandalyelerin geçebileceği ölçülerde tasarlanmaktadır.

Su-Elektrik
Tüm projelerde kesintisiz su ve ortak alanlar için elektrik alt yapısı jeneratöre bağlı kurulmaktadır. Projeye özel ve yeter büyüklükte su depoları ve jeneratör standart olarak kullanılmaktadır. Projede kullanılan hidroforlar tam kapasiteli ve en yüksek noktaya kadar eşit ve aynı basınçla suyu ulaştırabilecek şekilde  tasarlanmaktadır.

Oyun Alanları
Çocuk ve bebek oyun alanları tüm yaş grupları için TÜV belgeli ürünler kullanılarak üretilmektedir. Zeminlerde gerçek kauçuk zemin kaplamaları kullanılarak çocuklarımızın güvenliği üst standartlarda sağlanmaktadır. Üstelik daha uzun ömürlü malzeme kullanıldığı için de ürünün yaşam ömrü içinde siteye daha az masraf oluşturması hedeflenmiştir. Çocuk oyun alanlarında hem en kaliteli ürünler tercih edilmekte, hem de çocuğun ruhsal gelişimine destek verecek oyuncaklar seçilmektedir.
Yaşam Kolaylığı

Çevre
Planlanacak proje alanları tercih edilirken proje çevre etkileşim alanları da özellikle değerlendirilmektedir. Proje yakınında cami, okul, sağlık ocağı, pazar, baz istasyonu vb. oluşumlar varsa proje konumlandırması ve çevre etkileşim kurgusu bu etmenler gözetilerek planlanmaktadır.

Aidat
Site yaşamının getireceği aidat ve diğer giderleri minimize edecek çözümler hedeflenmektedir. Tüm projelerde standart olmak üzere Uydu TV alt yapısı hazır verilmektedir. Güvenliğin tek kapıdan sağlanması 2 güvenlik noktasına göre ekip ve yönetim masraflarını minimize etmektedir.

Kullanım Kolaylığı
Yukarıda sayılan ve site yaşamını kolaylaştırıcı bir çok çözümün yanında, örneğin kapalı otoparktan asansörlere geçişte yangın kapısının ters yöne açılır olması alışverişten dönen site sakinleri için kolay açılan ve asansöre en kısa sürede ulaşılır olması ise otoparktan evine en kısa sürede, merdiven çıkmadan düz ayak ulaşmasını sağlaması sebebi ile önemli bir çözüm olarak geliştirilmiştir.
Evde televizyon üzerinden (mutfak, oturma odası,yatak odası) site kamera sistemine bağlanılabilmekte ve çocuk oyun alanları gibi kritik alanlar izlenebilmektedir. Özellikle evinin rahatlığı içinde çocuklarını da takip etmek isteyen anneler için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Servis Bekleme Odası
Türkiye’de ilk defa 216 Yapı’nın uygulamaya geçirdiği okul servisi bekleme odası site sakinleri için büyük bir kolaylık olması için planlanmıştır. Site güvenlik kulübesinin hemen yanında, okul servisleri gelene kadar çocuğun güven içinde zaman geçireceği, yağmur ya da kar altında üşümeden oturup oyun oynayabileceği bir alan olarak planlanmıştır. Üstelik dahili kamera üzerinden anne çocuğunu evinde oturduğu yerden bile takip edebilmektedir.

Site Yaşamı
Site içinde yaşamı kolaylaştıran ve özendiren çözümler planlanmıştır. Aidatı düşürücü önlemler ile düşük aidat, kolay kullanım ve yaşam, yüksek standarta sahip sosyal alanlar, vb. örneğin 216 Yapı'nın tüm projelerinde fitness salonları yerin altında değil bahçe ile aynı kotta veya daha yüksek kotta dizayn edilmiştir.

Satış Sonrası
216 Yapı’nın en önem verdiği konuların başında satış sonrası müşteri memnuniyeti gelmektedir. Site yaşamı başladıktan sonra en az 2 yıl site yönetimini üstlenme sözü vererek sitenin  ihtiyaçlarını ve içinde yaşayanların rahatlığını sağlayacak çözümleri sitede yaşayanlarla beraber takip etmeyi garantilemiştir. 2 yıl içinde site sakinleri devralana kadar site ile ilgili yaşam ve yapısal ihtiyaçları site yönetimi olarak üstlenmeyi satış sonrası sorumluluğu olarak benimsemekte ve bunu aktivitelerle desteklemektedir.
216 Yapı’ya Özgü Detaylar

Teknik Farklılıklar

Merdiven basamakları ve sahanlıklar; genel uygulamalardan farklı olarak porselen-seramik basamaklar tercih edilmektedir. Bu tercih hem mermere göre binaya binen yükü azaltmakta, hem daha şık durmakta hem de ekonomik bir çözüm olmaktadır.

Alüminyum Denizlik

Pencerelerde kullanılan alüminyum denizlikler ile projelerde mermer denizlik kullanımını en aza indirilmiştir. Mermer soğuk hava köprüsü oluşturarak evin içine taşıyan bir ısı kaybı kanalı oluşturmaktadır. 216 Yapı projelerinde kullandığı alüminyum denizlik ile hem ısı kaybı kanallarını kapatmış, hem de mermerden kurtularak bina yükünü azaltmıştır. Üstelik daha kolay temizlendiği için de ev hanımları tarafından daha fazla tercih edilen bir çözüm üretmiştir.

Kenetli Çatı Sistemi

216 yapı, projelerinde standart çatı uygulaması yerine “kenetli çatı sistemi” kullanmaktadır. Kenetli çatı sistemine ek olarak özel olarak tasarlanan  polyester dereler ve detaylar ile bina içine hiçbir şekilde su sızması mümkün değildir. İlk üretim maliyeti daha yüksek olmasına rağmen kullanım kolaylığı ve kullanım ömrünün uzunluğu site sakinleri düşünülerek planlanmaktadır.

Zemin iyileştirme

Zemin güçlendirme ve uygulamalarında 216 Yapı teknik ve mühendisliği uzmanlaşmıştır.
Çevre Duvarları: Eko duvar ve tasarımı ile hem çevreye uyumlu ekolojik duvarlar kullanılmakta, hem de yüksek site güvenliği sağlanmaktadır.

Posta Kutuları

Posta kutularında bile 216 Yapı özel tasarım, şık ve dikkat çekici uygulamaları projelendirmektedir.

Pencereler

PVC pencerelerin tamamında antibakteriyel ve kurşunsuz, çevreye duyarlı doğramalar ve üçlü cam sistemleri kullanılmaktadır.

216 Yapı projelerinin tamamında Avrupa Birliği'ne uyumlu, tüm kalite standartları dikkate alınarak doğru tedarikçilerle çalışılmakta ve tüm güvenlik sertifikaları düzenli olarak güncellenmektedir.